Rezultati

MEĐUNARODNI OCJENJIVAČKI SUD
Predsjednik žirija
g. David Wardell iz Vel. Britanije
Tajnica žirija
gđa. Vanda Baroš iz Rijeke
Članovi žirija
Dr. Ante Tićac iz Rijeke
Dr. Čalić Bruno iz Rijeke
Stručni suradnik žirija
Gđa. Ljiljana Pedišić iz Zagreba

OCJENJIVAČKI SUD ORGANIZATORA
Predsjednik žirija
Mladen Peran, dipl.ing.
Članovi žirija
Nedjeljko Karabaić, dipl.ing.
Martin Šarčević

OCJENJIVAČKI SUD MLADIH
Predsjednik žirija
Boris Caput, prof.
Članovi žirija
Josip Zdenko Hasenorlh, prof
Marin Kevešević, prof.

 

ZAVRŠNO IZVJEŠĆE
• Ukupno izlagača: 190
• Hrvatski izlagači: 135
• Mladi hrvatski izlagači: 42
• Inozemni izlagači: 14
• Broj stranih država: 7
• Broj zastupljenih hrvatskih županija: 12 i Grad Zagreb

 

ODLIČJA
• Međunarodni ocjenjivački sud pod vodstvom Davida Wardella iz Velike Britanije dodijelio je 51 priznanje i to: 16 zlata, 20 srebro i 15 bronci.
• Ocjenjivački sud za mlade pod vodstvom prof. Boris Caput dodijelio je 40 priznanja i to: 19 zlata, 11 srebra i 10 bronci.
• Ocjenjivački sud organizatora dodijelio je 23 zlatna odličja.
• Dodijeljeno je 5 posebnih nagrada i 4 nagrade zahvalnosti.
• Svim sudionicima INOVE 2006 dodijeljena su priznanja za sudjelovanje.

 

ZLATNO ODLIČJE OD STRUČNOG OCJENJIVAČKOG SUDA DOBILI SU:

  1. KOREKT d.o.o.; OGULIN
    PRETRAŽIVAČ POZITIVNE ZAKONSKE REGULATIVE
  2. DAMIR REMENAR; ILOK
    VIŠENAMJENSKA PLOČA
  3. PERO ANTIČEVIĆ; KNIN
    MAST ZA PSORIJAZU
  4. ZORAN RUDEŠ; SAMOBOR
    BROCCOLIN
  5. NIKO LAĆA; BRODOGRADILIŠTE 3. MAJ, RIJEKA
    PAKOVANJE KRMENIH SAONICA „ČELIČNIM POTKLADAMA“
  6. SMILJAN PRSKALO; INA d.d.
    SEIZMOLOGIJA I SEIZMIKA U ISTRAŽIVANJU PODZEMLJA
  7. LJILJANA PEDIŠIĆ, IRENA POLENUS, ANĐELKO LEPUŠIĆ; MAZIVA-ZAGREB d.o.o.
    INA REZANOL TCG
  8. BOŽO MILAN; BRODOGRADILIŠTE 3. MAJ, RIJEKA
    NAPRAVA ZA NEPROPUSNO ZATVARANJE OKRUGLIH OTVORA
  9. VJEKOSLAV MAJETIĆ; ZAGREB
    PIPALICA ZA RAZMINIRANJE S MAGNETNIM ZAVRŠETKOM
  10. TOMISLAV BRONZIN, ALEN ZULFIKARPAŠIĆ; ZAGREB
    SMARTHOME – PAMETNI DOM
  11. OLT d.d.; OSIJEK
    UREĐAJ ZA DEMINIRANJE POLJA „UDP“
  12. LJUBINKO ILIĆ, MAJA ILIĆ, JASNA ILIĆ; REPUBLIKA SRBIJA
    POSTUPAK SPREČAVANJA LJEPLJENJA UGLJENA U BUNKERIMA
  13. RADOJICA MITROVIĆ; REPUBLIKA SRBIJA
    ANTIKOPLAST TX K-3 I NJEGOVA PRIMJENA ZA RJEŠENJE PROBLEMA KOROZIJE NA KONDENZATORIMA I POVEĆANJE EKONOMIČNOSTI TERMOELEKTRANA
  14. BOJOVIĆ SAVO, BOJOVIĆ BLANKA; REPUBLIKA SRBIJA
    MEDICINSKA POMAGALA ZA SEKSUALNU DISFUNKCIJU I SREDSTVA ZA LIJEČENJE NEPLODNOSTI KOD ŽENA I MUŠKARACA
  15. JERNEJ RAJH, MERTIN ŠPES; SLOVENIJA
    IZLJEV
  16. INTROMARK INCORPORATED; SAD
    UDS - DODATAK ZA ISUŠIVANJE KIŠOBRANA

 

SREBRNO ODLIČJE OD STRUČNOG OCJENJIVAČKOG SUDA DOBILI SU:

  1. SLAVO ANTOLOVIĆ, TINJAN
    RADIJALNO EKSPANZIJSKA KOČNICA
  2. BOŽO MILAN, DARIMIR KUKURUZOVIĆ, ŽELJKO VUČKOVIĆ; BRODOGRADILIŠTE 3. MAJ RIJEKA
    NAPRAVE ZA RAVNANJE LIMOVA I PROFILA POMOĆU ELEKTRO OTPORNO ZAVARENIH VIJAKA
  3. VLADIMIR KULIĆ, BOROVO
    KRUŽNI LABIRINT „CVIJETNA BAŠTA“
  4. DAMIR REMENAR, ILOK
    ELEMENTI ZA GRADNJU OBJEKATA
  5. DARKO DOBOŠIĆ, ČAKOVEC
    RUČNE ŠKARE S MJERILOM I MEHANIZMOM ZA POVRAT S PODEŠAVANJEM DULJINE REZA
  6. ALEKSANDAR STEFANOVIĆ, ČAKOVEC
    EKOLOŠKO SREDSTVO ZA UNIŠTAVANJE AMBROZIJE KAO NEPOŽELJNOG BILJA
  7. DORIAN ŠABARIĆ, OPATIJA
    SUVENIR „VELIKI HRVATI U MALOJ KRAVATI
  8. ROSA FERENČEVIĆ, ZAGREB
    ACIDOSALUS VAGINALETE
  9. TONI GAŠPARAC, KUŽELJ
    RUČNO PRENOSIVA KUĆA S OTVARANJEM KROVA
  10. MARIO LIKAR, BRODOGRADILIŠTE 3. MAJ RIJEKA
    NAPRAVA ZA BRUŠENJE ŠINA
  11. ZORAN MATIĆ, RIJEKA
    ELEMENTI ZA UPRAVLJANJE KORAČNIM MOTORIMA: 1. SUČELJE (INTERFACE) ZA PARALELNI PORT 2. MICROSTEP DRIVER KORAČNIH MOTORA
  12. DAMIR PERIĆ, SPLIT
    SAMONATAPAJUĆA POSUDA ZA BILJKE
  13. PAVAO POTOČKI, SESVETE
    ELEKTRONSKI BOKS
  14. ŽELJKO KRPETIĆ, MIROSLAV KOVAČ,; SV. NEDELJA
    MARINE CONTROL SYSTEM
  15. IVAN BABIĆ, VELIKA GORICA
    ŽAŠTITA / PROTUMINSKA/ KACIGA
  16. ZVONIMIR SONTAG, ZAGREB
    OBITELJSKI LOTO
  17. PETAR KUNIĆ, KRNJAK
    PROFESIONALNA MULTIFUNKCIONALNA ZVIŽDALJKA
  18. JELENKO MIČIĆ, ZORAN MILOSAVLJEVIĆ; REPUBLIKA SRBIJA
    TEHNOLOGIJA PODVODNE EKSPLOATACIJE UGLJENA
  19. MARIO ČUČEK, TADEJ FIDLER, MATEJ VERK, ROMAN ZUPANC; SLOVENIJA
    NAPRAVA ZA LOMLJENJE PLOČA
  20. SEBASTIJAN DOBNIK, UROŠ TRDAN, NEJC KONČAN, ALJAŽ LUDVIK; SLOVENIJA
    PARKOMAT, SEMAFOR ZA POMOĆ KOD PARKIRANJA

 

BRONČANO ODLIČJE OD STRUČNOG OCJENJIVAČKOG SUDA DOBILI SU:

  1. BOŽO STRČIĆ, KOSTRENA
    KOMPENZATOR PROMJENJIVOG ENERGETSKOG ZEMLJINOG ELEKTROMAGNETSKOG POLJA
  2. PODUZETNIČKO TEHNOLOŠKI INOVACIJSKI CENTAR d.o.o., OGULIN
    ULOGA ZAŠTITE INTELEKTUALNOG VLASNIŠTVA U STVARANJU BRAND PROIZVODA
  3. MRAMOTERM I MICRO-EL, VIŠKOVO
    UPRAVLJANJE I NADZOR MRAMOTERM GRIJAĆIH PLOČA PUTEM TELEFONA
  4. ZDENKO JAKUS, MARINA
    VRŠA NA SKLAPANJE
  5. ŽELIMIR BISTROVIĆ, ČAKOVEC
    UKLJUČIVANJE SIGNALNOG UREĐAJA PRIBLIŽAVANJEM TRAČNIČKOG VOZILA ILI VLAKA PUTNOM PRIJELAZU
  6. PERO ANTIČEVIĆ, KNIN
    JASTUK ZA OPUŠTANJE
  7. DRAGUTIN BABIĆ, IGOR BABIĆ, MILE LULIĆ; VIŠKOVO
    DEZINFEKTOR WC DASKE
  8. IVAN CINDRIĆ, RIJEKA
    STATION INFO SYSTEM - CENTRALNA KONZOLA SA PRIKAZOM LOKACIJE SVIH AUTOBUSA U PROMETOVANJU
  9. JOSIP KUFTINEC, NIKOLA BLAŽEVIĆ, MARIJAN HOHNJEC, SVETA NEDELJA
    POSTUPAK ZA PROIZVODNJU ESTERA MASNIH KISELINA I GORIVA KOJA SE SASTOJE IZ ESTERA MASNIH KISELINA
  10. DAVORIN VLAŠIĆ, ZAGREB
    BEŽIČNO KUĆNO ZVONO S VIBRIRAJUĆOM DOJAVOM ZA OSOBE OŠTEĆENOG SLUHA I VIDA
  11. ANTE JUROŠ, JURAJ SALOPEK, ZAGREB
    POKRIVALO TA KRALJEŽNICU ; LEĐNJAK /SpineVITAL/
  12. DAVOR KEZIĆ, OSIJEK
    MOSKITO STOP; PRIJENOSNI UREĐAJ ZA UNIŠTAVANJE KOMARACA
  13. TOMO JUROŠ, OSIJEK
    MJEŠAONICA STOČNE HRANE S MLINOM
  14. ŽELJKO JAGAR, OSIJEK
    INTELIGENTNI PRODUŽNI KABAL
  15. WERKOS d.d., OSIJEK
    ZAŠTITA OD ZASLJEPLJIVANJA AUTOMOBILSKIM SVJETLIMA

 

ZLATNO ODLIČJE OD OCJENJIVAČKOG SUDA ORGANIZATORA DOBILI SU:

  1. IVAN PIRŠL, BROD MORAVICE
    VIŠESMJERNO TROFAZNO PRESPAJANJE NAPAJANJA TROFAZNOG I VISOKONAPONSKIH POTROŠAČA NA ISPRAVNI IZVOR TROFAZNOG SISTEMA
  2. VILIM KANJSKI, RIJEKA
    KANCER ELIMINATOR
  3. JOSIP LONČARIĆ, MALA SUBOTICA
    SPRAVA ZA ISTEZANJE VRATE KRALJEŽNICE SA MJERNIM POKAZATELJIMA ISTEZANJA
  4. DRAGAN RADUN
    CILINDAR BRAVA S AKSIJALNIM CILINDRIMA ZA OTVARANJE – ZATVARANJE
  5. JARMILA NARANĐA, ČAKOVEC
    TERAPIJA OBOJENOM SVJETLOŠĆU
  6. JASMIN BRAJLOVIĆ, PLOČE
    RANBOOO! (SAM PROTIV SVIH)
  7. DAMIR BROZNIĆ, DRAŽICE
    ČEP ZA TETRAPAK
  8. DRAGUTIN BABIĆ, VIŠKOVO
    NOSAČ REKLAMA
  9. VLASTA SRIĆA, JELENA PARLOV VUKOVIĆ, BRANKA ŠPEHAR, SLAVICA MARINOVIĆ; INA INDUSTRIJA NAFTE d.d., ZAGREB
    ANALIZA MOTORNIH BENZINA 1H NMR SPEKTOMETRIJOM
  10. JASENKA PETRAN, IVAN POPOVIĆ, NADAN BARIČEVIĆ; INA INDUSTRIJA NAFTE d.d., ZAGREB
    JEDNOSTUPNJEVITI POSTUPAK IZDVAJANJA ELEMENTARNE ŽIVE I ŽIVINIH SPOJEVA IZ PLINSKOG KONDEZATORA I DERIVATA RAFINERIJSKE PRERADE NAFTE
  11. IGOR GREGURIĆ, INDUSTRIJA NAFTE d.d., RIJEKA
    LABORATORIJSKE BAZE PODATAKA
  12. FRANJO BOH, ŠANKOVEC
    AUTOMATSKA POLICA
  13. ANDREA BLAŠKO, DIANA BLAŠKO; VARAŽDIN
    MIRISNE SLIKE
  14. PETAR KUNIĆ, KRNJAK
    PROFESIONALNA MULTIFUNKCIONALNA ZVIŽDALJKA
  15. OZRN OREŠKOVIĆ, ZAGREB
    CoDiS-Prot – NOVI MODUL SISTAVA CoDiS ZA PRIMJENU U SUSTAVIMA ZAŠTITE
  16. ŽELIMIR DUJMOVIĆ, ZAGREB
    BESKONTAKTNI ROTOR MONITOR
  17. ZVONIMIR VIDUKA, ZAGREB
    VIŠEODSJEČNI BROJAČ OSOVINA BO23
  18. DUKIĆ MILENKO, BRIBIR
    LANCI ZA BLATO I SNIJEG
  19. DIMITRY ZEZYULIN, RUSIJA
    KAKO PRONAĆI INVESTITORA? (KNJIGA)
  20. HELIOS LIGHT do.o., RUSIJA
    MEDIA-1
  21. BOGDAN VALENTAN, SLOVENIJA
    RAZVOJ VOZILA NA HIBRIDNI POGON S PRILAGODLJIVOM REGULACIJOM NAVORA POMOĆNOG MOTORA
  22. INTROMARK INCORPORATED, SAD
    OZRIGAMI TM

 

ZLATNO ODLIČJE OD OCJENJIVAČKOG SUDA ZA MLADE INOVATORE DOBILI SU:

  1. MARIO VRETENAR, RIJEKA
    „WIND METAR“
  2. ESMIR LIKIĆ, RIJEKA
    STUBIŠNA RASVJETA
  3. LUKA GRUBIŠIĆ, KRALJEVICA
    TESLIN TRANSFORMATOR
  4. GRUPA UČENIKA INFORMATIKE I TEHNIČKE KULTURE, SPLIT
    ROBOTI NOGOMETAŠI
  5. ANTONIO BRKAN, ZAGREB
    ROLETE S ELEKTROMOTOROM NA DALJINSKO UPRAVLJANJE
  6. TOMISLAV SOKOLOVIĆ, ZAGREB
    BRISAČ PLOČE S DALJINSKIM UPRAVLJENJEM
  7. HRVOJE KASUN, ZAGREB
    CENTRALA NA MORSKE VALOVE
  8. MARIO BLAŽEK, ZAGREB
    KOVČEG ZA PRIJENOS VRIJEDNOSNIH PAPIRA I NOVCA
  9. IVAN TAŠNER, ZAGREB
    INTELIGENTNI ALARMNI SISTEM SA SUSTAVOM DOJAVE
  10. ZVONIMIR ŠAFRAN, HRVOJE TERZIĆ, MARIO MRAZOVIĆ; ZAGREB
    ROBOT-1966. (40 GODINA) VIŠESTRUKO KORIŠTENJE KANALA KOD DALJINSKOG UPRAVLJANJA
  11. ALEKSANDAR JOVANOVSKI, ZAGREB
    SEIZMOGRAF
  12. FRANJO JELIĆ, SESVETE
    VANBRODSKI MOTOR SA ZAŠTITOM PROPELERA
  13. HRVOJE HADROVIĆ, ZAGREB
    MINI ELEKTRANA NA SUNČEVU SVJETLOSNU ENEGRIJU I VJETAR
  14. MARKO DOLENEC, OROSLAVJE
    NOŽNI MIŠ

 

SREBRNO ODLIČJE OD OCJENJIVAČKOG SUDA ZA MLADE INOVATORE DOBILI SU:

  1. KATARINA IVIĆ, KRALJEVICA
    LIFT ZA INVALIDE
  2. ANTONELA TOMAŠIĆ, RIJEKA
    ZRAČNI MOTOR S PRIJENOSNIM MEHANIZMOM
  3. JOSIP PINEZIĆ , RIJEKA
    LEMNO MJESTO S RECIKLATOROM
  4. IVAN MARIJENOVIĆ, VANJA ČARGONJA; RIJEKA
    AUTOMATIKA ZA NAVODNJAVANJE
  5. PAVO RADAK, OSIJEK
    RADIO CONTROL
  6. ALBIN POLAK, FRANJO ŽILIĆ, RIJEKA
    VODIČ PARKIRALIŠTA
  7. IVAN FORJAN, ZAGREB
    KOSILICA NA SOLARNI POGON S DALJINSKIM UPRAVLJANJEM
  8. DARIO IVELJIĆ, ZAGREB
    ALARM ZA NOVČANIK
  9. DINO FILIPOVIĆ, ZAGREB
    PLUTAJUĆA PROTOČNA CENTRALA
  10. VANJA GOTAL, ZAGREB
    PNEUMATSKI SEPARATOR
  11. ZVONIMIR ŠAFRAN, VANJA HEČIMOVIĆ, HRVOJE TERZIĆ; ZAGREB
    TESLIN TRAFO-NOVI PRISTUP
  12. GORAN DRNDAK, FRANJO JELIĆ ; SESVETE
    VENTILATOR NA OSNOVU TESLINE TURBINE
  13. IVAN VLADIĆ, FRANJO JELIĆ; SESVETE
    ELEKTROAKTIVATOR
  14. MATIJA PUŠKAR, DANIJEL BABIĆ; ZAGREB
    MOTION CAPTURE SYSTEM

 

BRONČANO ODLIČJE OD OCJENJIVAČKOG SUDA ZA MLADE INOVATORE DOBILI SU:

  1. SARA MARIN, RIJEKA
    DETEKTOR LAŽI
  2. DINO KURELOVIĆ, KRISTIJAN MAJER; RIJEKA
    RAČUNALNO UPRAVLJANI LIGHT SHOW
  3. KMT DALMATINAC SPLIT, SPLIT
    MAKETA KAMIONA MERCEDES TEGLJAČ – DALJINSKO UPRAVLJANJE
  4. MARIO LAMŠEVIĆ, ZAGREB
    STALAK ZA PROJEKTOR
  5. GIANLICA ZAIMOVIĆ, ZAGREB
    MODEL STANICA ZA PUNJENJE-DIDAKTIČKA NAPRAVA ZA VOĐENJE PROCESA RAČUNALOM
  6. MATIJA SLOVENEC, ZAGREB
    UNIVERZALNI MODEL AUTOMATIZIRANOG MODULARNOG PROCESA
  7. FRANJO JELIĆ, SESVETE
    TESLINA TURBINA
  8. KREŠIMIR ALILOVIĆ, FRANJO JELIĆ; SESVETE
    UNIVERZALNI STROJ

POSEBNE NAGRADE - INOVA 2006

  1. NAGRADA «NIKOLA TESLA»
    GODIŠNJA NAGRADA HRVATSKOG SAVEZA INOVATORA

    DRAGUTIN BABIĆ
    «EUROMODUL» d.o.o.. RIJEKA
  2. NAJBOLJEM HRVATSKOM INOVATORU 2006
    ZORAN RUDEŠ
    «POND» d.o.o.
  3. NAJBOLJI MLADI HRVATSKI INOVATOR 2006
    DINO KURELOVIĆ
    «ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA « RIJEKA
  4. PRVA DAMA HRVATSKOG INOVATORSTVA 2006
    VANDA BAROŠ
  5. UDRUGA SA NAJVIŠE PRIMIJENJENIH INOVACIJA U PRIVREDI 2006
    BRODOGRADILIŠTE «3.MAJ» RIJEKA
  6. NAJPOTICAJNIJI KLUB MLADIH INOVATORA 2006
    «ELKO» RIJEKA

 

NAGRADE ZAHVALNOSTI

  1. «JADRAN HOTELI» d.o.o. RIJEKA
  2. ELEKTORINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA
  3. TEHNIČKI MUZEJ SLOVENIJE
  4. POMORSKI FAKULTET SVEUČILIŠTA U RIJECI


© 2006 Hrvatski savez inovatora